Dítě sní z ovoce jen banán

Dobrý den, neteř začíná jíst ovoce, ale odmítá všechny druhy kromě banánu. Banán jí velmi chutná, sní celý a v něm přimíchané jedno jablíčko. Poslední dny ji trápí silné prdíky. Může to souviset? Poradíte, co jí dát místo banánu? Děkuji. A je možno zkusit jí dát rovnou syrovou hrušku, když dušené ovoce zcela odmítá? Syrového jablíčka sní aspoň 2-4 lžičky. Strašně se při jídle vzteká a odmítá spolupracovat. Prosím poraďte.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Větříky mohou být ze syrového ovoce, tedy ne z babánu, ale syrového jablka, při zvykání se doporučuje dusit všechno ovoce, kreré dítě dostává, poté přidat syrové. Pokud odmítá dušené ovoce, zkoušejte po lžičkách syrové jakékoliv, jen ne do 1 roku citrusové plody, mango, ananas, kiwi a papaju. Lze lehce přisladit glukopurem nebo přidat odměrku adaptovaného mléka.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dítě sní z ovoce jen banán - diskuze


Dítě sní z ovoce jen banán - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce