7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy

Dobrý den, sedmiměsíční syn mi odmítá ovocné příkrmy. Nechce ani syrové ovoce ani koupené ovocné přesnídávky. Zvedá se mu po nich žaludek. Mohu ovocný příkrm nahradit zeleninou? Zeleninové příkrmy celkem zvládá. A ještě jestli mohu, kolik má v sedmi měsících jíst. Syn je poměrně velký - 71 cm , 8,5kg. A také kolik má v tomto věku vypít mléka (je na UM).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zkuste ovocný příkrm lehce přisladit Glukopurem, nebo do ovoce přidat 1 odměrku mléka. Změní se tím chuť a mohl by si na ovoce zvyknout. Nenahrazujte zeleninovým příkrmem! Od 8. měsíce lze přidat do stravy jogurt, zkuste přidat ovoce potom do jogurtu.
Dávky mléka se řídí váhou, jsou dobře popsané na krabicích mléka - v 7. měsíci: ráno, odpoledne, večer 220 - 250 ml. Pokud na noc dostane kaši, tak místo mléčné dávky a 1 dávku mléka v noci, nebo pokud se nebudí, tak nic.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy - diskuze


7měsíční dítě odmítá ovocné příkrmy - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce