Dětské mlsání / sirupy / soja

Jaký je, prosím, Váš názor na dětské mlsky typu Brumík, Kinder řez atd... Jsou opravdu vhodné pro děti...od jakého věku nebo spíš vůbec? Přijde mi to šíleně sladké.

Druhý dotaz se týká sojových kostek - mohu je dávat 13měsíčnímu dítěti?

Můžu přidávat do vody nebo do čaje trošku kupovaného ovocného sirupu na dochucení - samotné bylinné čaje nebo dokonce voda jí vůbec nejede nebo čím to přilepšit, aby trochu víc pila?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Brumík a Kinder řez berte jako sladkost, dávejte výjimečně a pouze za odměnu, není součástí zdravé výživy, ač reklamy tvrdí opak. Do 1 roku sójové výrobky nezařazujte vůbec. U dítěte mohou vyprovokovat pozdější alergii. Od jednoho roku je možné je podávat jednou až dvakrát týdně. Od jednoho roku lze doslazovat, glukopurem, což je lehce stravitelný jednoduchý cukr, nebo nerafinovaným hnědým cukrem. V kupovaných ovocných sirupech je mnoho barviv a konzervantů - chemické látky nevhodné pro malé děti. Dítěti můžete nabídnout i ovocné šťávy z lékárny, ředěné 1:1 vodou. Nejvhodnější je dítě naučit na vodu. Často si rodiče chválí automaty na vodu v domácnosti, kdy dítě baví si vodu natáčet samo, další si může natočit po vypití, takto hrou přijímá zdravou tekutinu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dětské mlsání / sirupy / soja - diskuze


Dětské mlsání / sirupy / soja - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce