Dětské čaje a kdy lze podávat ty běžné?

Jaký je rozdíl mezi dětskými ovocnými čaji a těmi běžnými (např. Milford, Teekane apod.) a od jakého věku lze podávat dítěti ty běžné.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V dětských kojeneckých čajích máte zaručený vyrovnaný poměr všech složek, je tam ovoce, které dítě do jednoho roku může konzumovat. Většinou obsahují jablíčka, šípky, hrušky, borůvky. Pozor na čaje bylinkové, které jsou určené pouze k určité léčebné kůře a krátkodobě. V běžných čajích je někdy přidaná kyselina askorbová (umělý vitamín C), která není pro kojence ke konzumaci vhodná, mimo jiné z ní mají alergickou reakci. U běžných čajů záleží na jeho složení. Pokud obsahuje výše uvedené ovoce, neměl by být u dítěte po jednom roce problém.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dětské čaje - rozdíl od běžných čajů - diskuze


Dětské čaje - rozdíl od běžných čajů - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce