Čím nahradit brambory?

Dobrý den, syn začíná 7. měsíc. Od ukončeného 5. měsíce přikrmujeme rýžovou kaší a zeleninovým příkrmem. Čím, prosím, mohu nahradit v masovo-zeleninovém příkrmu brambor? Rýži sice již může, ale nechci mu ji dávat 2x denně, když večeří rýžovou kaši. Zkusila jsem dýni, ale ta mu moc nechutná. Jinak už máme vyzkoušeno: mrkev, brambor, brokolice, petržel, cuketa, okurka, dýně... Od kdy mohu začít dávat květák, pórek, hrášek? A co dalšího byste mi poradila?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud dítěti nechutnají brambory, klidně dejte rýži - nutno rozvařit, aby dítě nevdechlo semínka, nevadí podání 2x denně. Květák a hrášek lze již vyzkoušet, cibuloviny - cibule, pórek, česnek až od 1. roku.
Další tipy: špenát, cuketa, lilek, celer, kapusta, růžičková kapusta - nutno postupně vyzkoušet, pokud dělá problémy, tak vysadit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Čím nahradit brambory? - diskuze


Čím nahradit brambory? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce