5měsíční miminko po kojení zvedá nožky a křičí u toho

Dobrý den, paní doktorko. Mám dotaz ohledně své 5měsíční (22. t.) dcerky. Od Vánoc pozoruji, že tak cca půl až hodinu po kojení a následném odříhnutí křičí až pláče. Probíhá to tak, že zvedne obě nožky (jakoby do svíčky), napne je, jakoby tlačí směrem k bříšku, má červenou tvářičku a pobrekává až křičí. Je to v poloze na zádech, když je na hrací dece nebo v postýlce. Pediatr řekl, že to může být dismikrobie, a doporučil kapky Hylak na úpravu střevní mikroflory. Ty jsem dávala 2-3dny, problém to neřešilo. Můj dotaz tedy zní - co to může byt a co s tím, ať se dcerka netrápí? Může se jí třeba vracet mlíčko z bříška do hrdla? Jinak stolici má pravidelnou a řídkou, zatím plně kojím. Podotýkám, že tyto projevy nejsou po každém kojení. Předem děkuji za odpověď a Váš názor. Marcela

Odpověď

Váš lékař správně nasadil probiotické kapky, ale podávání jen 3 dny je málo, doporučuje se dlouhodobé podávání k úpravě střevní mikroflory - u některých dětí 2-3 měsíce.
Než probiotika nastoupí svoji funkci, přidejte kapky k podpoře uvolňování větrů - Sab simplex, Baby calm, Espumisan. Jakmile se problém upraví, ponechejte jen probiotika.
Pokud by Vaše dítě trpělo refluxem, ublinkávalo by.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

5měsíční miminko po kojení zvedá nožky a křičí u toho - diskuze


5měsíční miminko po kojení zvedá nožky a křičí u toho - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce