Pití piva po jídle

Mám pocit, že když zapiji tučné jídlo alkoholem, např. pivem, tak jej trávím lépe.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Je to logické u konzumace Plzeňského piva, které je zásadité, po tučném jídle. To totiž způsobí vyšší sekreci kyselých žaludečních šťáv, které právě zásaditý nápoj napomůže neutralizovat. Ale POZOR, rozhodně takovéto stravovací návyky nemůžeme doporučit. Alkohol pouze příležitostně a v přiměřeném množství, tj. po tučném jídle maximálně jedno pivo. Ideální by však bylo nejíst ono tučné jídlo a nemuset pak po něm pít pivo. Co se alkoholu týče, tak obecné doporučení pro tzv. zdravé pití povoluje pouze 20 g alkoholu u žen (1 pivo, 2dcl vína) a 40 g u mužů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Pití piva po jídle - diskuze


Pití piva po jídle - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce