Zvýšená hodnota CRP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vysoké muže být v těhotenství CRP. Mně před třemi týdny zjistili, že mám 115,6 a podle toho mi dělali testy a podle doktorů mám bacilární úplavici, která je vysoce nakažlivá. Zaráží mě ale, že takovou potvoru mám v celém baráku jenom já, nikdo to ode mě nechytnul ani doma a ani známí, se kterými se scházím. Už mě to vážně nebaví, těšila jsem se, jak si těhotenství užiju a místo toho jsem jak na trní z toho, co vlastně ta úplavice může udělat, nebo jestli neblbnou celé jejich výsledky kvůli těhotenství.

Odpověď MUDr. Romany Gerychové, ženské lékařky:

CRP 115,6 je i v graviditě vysoká hodnota. Norma - záleží na laboratoři - je 0-5, nad 5 je hodnota zvýšená, i když v těhotenství jsou hodnoty CRP fyziologicky zvýšené a jejich interpretace je tak někdy obtížná. Hodnoty kolem 100 a více nepochybně svědčí o nějaké infekci, zánětu v těle. Pokud Vám při odběrech (většinou stolice) zjistili salmonelosu (úplavici), jedná se o infekční onemocnění, které může mít nejrůznější průběh - většinou je provázeno průjmy, křečemi břicha někdy i teplotou. Je klidně možné, že jste nemocná jen Vy sama, ale je vhodné testovat (stolice) i Vaše kontakty (rodina, známí), u každého může být průběh onemocnění jiný. Pro plod nakažlivá nejste, problém by byl až novorozenec eventuelně batole. Další léčbu nechte na lékaři, který Vás má na starosti a bude tak nejlépe vědět, co podniknout.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Zvýšená hodnota CRP - diskuze

  • riziko pro dítě ve 27. tt
    Dobrý den, nyní jsem ve 27. tt. Jsem středně silná až silná astmatička, v anamnéze již s několika velmi silnými záchvaty vyžadující zásah RZS - vždy při nachlazení a narušení funkce hlasivek. Nyní se u mě objevil silný kašel s nemožností odkašlat a zhoršené dýchání, zvýšená teplota (do 38°C), bolest kloubů a svalů, celková únava, zvýšené CRP 31,1. Protože standardní astmatická léčba (inhalace Vincentky, inhalátory a antihostaminika, která dlouhodobě beru) nezabrala a stav se spíše zhoršoval, lékař usoudil virovou nákazu a pro zhoršující se dýchání a riziko rozvoje záchvatu, mi podal nitrožilně SOLu Medrol, Quajacuran a hořčík, dále nasadil antibiotika (Zinnat 500 mg po 12-ti hodinách) a Erdomed. Chtěla bych se zeptat, jaký vliv to může mít na mé dítě, zda jsou mé obavy zbytečné nebo oprávněné. Jsem ze Zlína a nemám moc sdílného lékaře, který by mi vše vysvětlil, ani koho se zeptat. Děkuji za odpověď.
    Kolecko73   | 22.01.2015 13:51:43
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Zvýšená hodnota CRP - poradna

problém komunikace v kolektivu u dítěte

| Pavla30 | dnes, 20:42
Dobrý den,

můj čtyřletý syn se doma chová zcela normálně. V rodině máme ještě dvouletou dceru a pětiměsíční miminko. Jeho vztah k nim je podle mého názoru zdravý. Povahu má ale takovou, že v cizím neznámém prostředí stojí a kouká, nereaguje na dotazy ostatních lidí ani dětí. Na dětském hřišti se drží spíše stranou a je v roli pozorovatele. Osobně bych tomu dala čas, že po společenské stránce určitě dozraje. Chápu jeho pocity nejistoty v kontaktu s novými lidmi, protože já i manžel jsme spíše introverti a nevyhledáváme společnost mnoha lidí. Problém však nastal ve školce, kam syn chodí na pět hodin denně a už dva měsíce tam jen stojí a kouká, do hry se nezapojí, s dětma nekomunikuje, s učitelkou se ale baví. Sám si nedojde na záchod (občas se i počůrá), neobleče se, i když to všechno umí. Říká mi, že se stydí si říct, že se stydí před dětma. Do školky chodí rád, není problém při loučení, říká, že má paní učitelky rád. Už 14 dní mi říká, že na záchod chodí sám a že se i sám obléká, ale dnes jsem se od paní učitelky dozvěděla pravý opak. Syn mi tedy začal říkat asi to, co chci slyšet a z čeho jsem měla radost, vymýšlel si.... paní učitelka sama neví, jak syna zapojit do hry a zabavit nějakou hračkou, s ničím si nechce hrát, nic ho nezajímá, ani venku, jen stojí a kouká. Mám obavy, jak ho ostatní děti ve školce budou přijímat do budoucna. Mám několik kamarádek s podobně starýma dětma a s těma je syn kamarád, rád si s nima hraje, povídá, těší se na ně, běhá. Budu ráda za jakoukoli radu, jak se synem pracovat a jak spolupracovat se školkou. Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce