Opary u dítěte

Od dětství trpím na časté opary, ještě v porodnici po porodu syna se mi pravděpodobně pod vlivem hormonálních změn objevil opar na rtu, takže jsem musela nosit roušku, abych syna nenakazila. Od té doby jsem ho měla již několikrát. Nyní jsem si poprvé všimla, že se synovi (15 měsíců) také objevil malý puchýřek na rtu. Znamená to, že po mně zdědil náchylnost k tvorbě oparů? Je to pro něj nebezpečné? Jak můžu výskyt omezit? Nějakými doplňky stravy, vitamíny, podporou imunity? A mohu mu opar mazat běžně dostupnými mastičkami pro dospělé?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Každá pokožka se po narození osídluje Herpesvirem, neznamená to, že to podědil. Náchylnost k opartům je i záležitostí imunitního systému. Pokud má na rtu malý puchýřek, není to pro něj nebezpečné. Dbejte na dostatek ovoce a zeleniny a na pestrou stravu. Můžete přidat multivitamin s C vitamínem a stopovými prvky  - ale není nutné, pokud se objeví jen 1 malá erupce, jak píšete. Opar můžete 1x denně potřít mastičkou pro dospělé.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Opary u dítěte - diskuze


Opary u dítěte - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce