Červený flíček na kůži

Dobrý den. Mému synovi (4 měsíce) se asi tak před měsícem mu udělal na hrudi červený, suchý flíček. Chtěla jsem se zeptat, paní doktorko, zda to může být atopický ekzém? Má to jen tam, mažu mu to krémem, teď momentálně Niveou SOS a jinak ho po koupání mažu celého olejem od Weledy a pořád to nechce zmizet. Slyšela jsem, že existuje i kojenecký ekzém, je to pravda? Bojím se, aby to nebyl ten atopický ekzém.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Těžko stanovím diagnosu atopického ekzému, kojenci mívají často nějaké vyrážky a flíčky suché kůže, zkuste obklady z černého čaje a promazat modrou Indulonou, nebo  v lékárně lze koupit Unguentum leniens.
Pokud se nezklidní, navštivte kožního lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Červený flíček na kůži - diskuze


Červený flíček na kůži - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce