Červené pupínky kolem zadečku

Dobrý den paní doktorko, potřebovala bych poradit. Andulka (32 měs.) už víc jak půl roku nemá přes den plenky, a je to měsíc, co spinká taky bez plenek - asi po týdnu jí kolem zadečku vyrazily červené pupínky připomínající opruzení. Jenže je mi to záhadou. Nijak zvlášť ji nenavlékám, doma je v tepláčkách, ven pod kalhoty jí dávám bavlněné punčocháče, večer spinká v tenkém pyžámku a v tenkém spacím pytli, a přes nohy má přehozenou peřinu, jelikož máme v ložnici dost chladno, jenže ona se stejně odkope, nebo leží na peřině. Nemám tedy pocit, že by byla zpocená, aby se jí vytvořily opruzeniny. Natírala jsem to imazolem - nijak zvlášť to nepomohlo, pak sudocremem - to samé, nepomáhá. Už nevím co s tím, bepanthenem nebo rybilkou jí to nechci natírat, je to dost mastné, měla by hned kalhotky a tepláčky prosáklé. Říkám si, jestli to není tím, že má pod prostěradlem chránič matrace, ale když jsem ho kupovala, byla tam jakási záruka toho, že je to vhodné pro děti a nezpůsobuje to opruzeniny. Mohla byste mi poradit, co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Už se nás to drží 3 týdny. Jsou to červené pupínky připomínající vřídky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Tyto pupínky mohou být reakcí na prací prášek, nebo kosmetiku na umývání, popřemýšlejte, zda jste něco nevyměnila. Pokud byl Imazol bez efektu, zkuste omývat odvarem z černého čaje a přece jen lehce Rybilku - jen tenký film. Nebo jen na 3 - 4 dny Pityol, ten jen přechodně.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Červené pupínky kolem zadečku - diskuze


Červené pupínky kolem zadečku - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce