Boulička v předkožkovém vaku

Máme doma 9měs. chlapce (byl narozený v 34t) - vše se zdá být v pořádku...dojíždíme do rizikové poradny a také na UZ hlavičky (má cystičky na mozečku) a na UZ srdíčka, které nemá úplně uzavřené. Jinak prospívá velmi dobře, povídá, klečí na kolenou, dobře jí a v noci spí bez buzení. Akorát sedět se mu ještě nechce. Před měsícem se nám objevila na pindíku jakási boulička. Abych Vám ji co nejlépe popsala: těsně u kořene, velikosti asi jako hrášek, světlá. Není to výstupek jako pupínek, ale je pod kůží. Na dotek to syna nebolí, ale mně to dělá starosti. Nikde jsem k tomu žádné informace nenašla. Když se bouličky dotknu, pohybuje se v určitém rozmezí. Volala jsem tedy svému pediatrovi, zda to bude nějak řešit a sestřička mi do telefonu řekla, ať to "neřeším", aniž by se radila s lékařem nebo bouličku viděla. Prosím tedy o informaci, co by to asi mohlo být a zda jsou nutná nějaká opatření, tedy pokud to z mého popisu bude jen trošku možné určit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Boulička v předkožkovém vaku chlapečků je mnohdy způsobena nahromaděním mázku v předkožce, která ještě nejde přetáhnout a tak mázek nejde vyčistit. Jen sledujte, opravdu se to neřeší, může se časem vstřebat, nebo samo uvolnit. Až půjdete do poradny, ukažte to lékařce.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Boulička v předkožkovém vaku - diskuze


Boulička v předkožkovém vaku - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce