Několik otázek najednou

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat:

1. Jakou kosmetiku byste mi doporučila pro novorozence, jde mi o koupání (na vlásky a tělíčko) a po koupání (olejíček, mléko), co mám vyzkoušené na starší dcerce značky Johnson baby a podobné reklamní značky jí nevyhovovaly, díky nim byla věčně vysušená, až jsme přešly na Linolu a Excipial, problémy ustaly. Tak bych tomu ráda u druhého miminka předešla.

2. Kdy u miminka prodlužovat dobu kdy je vzhůru, a tím rozdělit spaní přes den, třeba do 3-4 dob.

3. Jak poznat, že noční kojení již není z hladu, ale potřeba miminka mít mámu u sebe, zda lze předejít zbytečnému nočnímu buzení a tím naučit již od miminka na spaní přes celou noc, samozřejmě, že beru v úvahu, že každé miminko je jiné a má své potřeby, jen jestli máte nějakou univerzální radu.

4. Dcera (téměř 4r) má asi 4dny lehce nahnědlý povlak na jazyku a zvláštní dech (vyloučila jsem, že by zabarvení a dech bylo z jídla), může to značit nějaký problém, třeba s trávením? Přijde mi, že i hodně kaká, každý den 1-2x. Během posledních dvou měsíců měla dvoje ATB na zánět stř. ucha, může to být důsledek braní ATB (poslední dobrala jsou to 3 týdny, probiotika jsme doplňovali).

5. Jak už jsem psala, dcera prodělala během měsíce dva záněty středního ucha, dříve na to nikdy netrpěla, až s nástupem do školky. Bylo nám doporučeno mandli odstranit, tak bych se chtěla zeptat, zda to není předčasný verdikt - po dvou zánětech jít hned odstranit mandli? Jak dlouho, po případném odstranění, nesmí dítě do kolektivu a zda i přes odstranění mandle hrozí další zánětlivé rýmy a záněty ucha, lze tomu nějak předcházet?

Omlouvám se za tolik otázek, předem moc a moc děkuji za jejich zodpovězení. Pěkný den. S.

Odpověď

1. Doporučuji kosmetiku značky Bioderma. Je sice dražší, ale velmi dobře tolerovatelná pro děti do 3 měsíců. Pro tak malinké miminko nepotřebujete šampon na vlásky, stačí jen opláchnout vodou, na místo zapářky - genitál, pod krkem, pod pažičky použijte mýdlo, nebo ABC derm mousant, po koupání tělové mléko, nebo tělový olej.

2. Intervaly spánku a bdění si děti do 1 roku určují samy podle svých potřeb, po 3. měsíci se režim většinou stabilizuje na dobu spánku dopoledne a odpoledne, nedoporučovala bych dítěti režim nutit.

3. Noční kojení "z hladu" je po 3 - 4 hodinách, pokud dítě vyžaduje kojení častěji a je to jen krátké přisátí, je to potřeba miminka mít mámu u sebe. V tom případě doporučuji jen pochovat, zkusit nabídnout čaj, nebo kojeneckou vodu a dítě k prsu nepřikládat.

4. Hnědý povlak na jazyku může být důsledek braní antibiotik, doporučuji zkontrolovat moč a doplnit dále probiotika.

5. Pokud je nosní mandle zvětšená a způsobuje opakované infekty - záněty středouší a rýmy, doporučuji odstranění. Po odstranění mandle je nutná rekonvalescence týden, pokud je možno, doporučuji kolektiv po 14 dnech. Samozřejmě, že i po odstranění nosní mandle může dítě onemocnět, ale infekty již nejsou tak časté. K prevenci doporučuji otužování, je možno podávat i potravinové doplňky k podpoře imunity.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Několik otázek najednou - diskuze


Několik otázek najednou - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce