Dětská vyrážka

Dobrý den, u mého 7měsíčního syna se asi před měsícem začala na hrudníčku objevovat vyrážka. Má několik flíčků i větších fleků na celém hrudníku, vyrážka je světle červená až růžová, hodně suchá. V posledních dnech si ji ale začal, hlavně večer, škrábat. Zkouším ji mazat bepantenem nebo infadolanem, ale nic nepomáhá. Přestala jsem krmit vlastními příkrmy z kupované zeleniny (kvůli pesticidům), nedávám přesnídávky, peru v osvědčeném gelu, máchám dvakrát a poté ještě v ruce. Je krmený nutrilonem ha, nekojíme. Pomohla by např. nějaká bylinná koupel? A čím ho mazat, aby se neškrábal. Opravdu už nevím, co s tím, naše doktorka zatím neporadila nic, co by pomohlo.

Odpověď

V tomto případě požádejte o vyšetření u kožního lékaře, ekzém je nutno vidět. Bylinné koupele neaplikujte sama, mohla byste stav zhoršit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dětská vyrážka - diskuze


Dětská vyrážka - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce