Vleklý průjem - co dělat?

Můj 27měsíční syn trpí často na průjmy. Má hodně řídkou světle hnědou stolici - vodnatou stolici. Mívá dva dny průjem, poté je týden v pořádku. Následuje dalších pár dní průjmovité stolice a nějaká doba klidu. Takto se to opakuje několik měsíců. Naše lékařka vždy řekne, ať ho krmím banány a má dietu, že to přejde. Ale on to má tak často, že ho nemůžu stále držet na banánech. Už mě to začíná silně znepokojovat, nepřijde mi to normální. Také mi dělá starost světle hnědé zabarvení stolice. Syn je krmený, myslím, dobře a vyváženě a dietních chyb se, doufám, nedopouštíme. Celkově je aktivní, zvědavý a normální dítě jeho věku. Zvýšenou únavu apod. nepozoruji.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji u takto vleklého průjmu vyšetření stolice na bakteriologii. Pokud bude negativní, je vhodné vyšetřit dítě, zda netrpí alergií na kravské mléko nebo lepek.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Vleklý průjem - co dělat? - diskuze


Vleklý průjem - co dělat? - poradna

Potratova pilulka

| JandaJanda | dnes, 11:05
Dobry den, chtěla bych se zeptat; nyní pobývam v zahraničí konkrétne ve Velké Británii. S největší pravděpodobností jsem těhotná a jelikož to vím s dostatečným předstihem,ráda bych si vzala potratovou pilulku.
Ale mám to dva háčky;
1) chtěla bych ji užít v doma v České republice,jenomže jsem odhlášena z pojišťovny kvůli dlouhodobému pobytu v UK,čili bych si vše u doktora, gynekologa či v nemocnici musela platit sama . Bohužel nemám žádnou svou ženskou lékařku v Praze,kde mám nyní trvalý pobyt. Vzali by mě v pohodě do nemocnice na kontroly a na vše ostatní i v Praze po naslednem přihlášení na pojišťovnu? Zajímá mě jestli je to jejich povinnost a nebo musím jet ke své staré lékářce na Moravu pro doporučení atd.? Je to pro mě značná komplikace cestovat na Moravu z Prahy jen kvůli vyšetření a "papíru ".
2) mám poruchu srážlivosti krve. Konkrétně leidenskou mutaci krve,a zajímá mě,jak postupovat v tomto případě. Jakož formu potratu si vybrat? Je bezpečna potratova pilulka pro ženy s tímto onemocněním a nebo je bezpečnější jít na chirurgický zákrok?
Dekuju moc za odpověď a vážím si vašeho času. Jsem mladá a mám strach, je mi 24 a ráda bych tyto věci řešila v ČR než v Anglii.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce