Vdechnutí vody při koupání

Dobrý den, při koupání 5denní dcerky došlo k tomu, že si nedopatřením lokla trochu vody s přípravkem na mytí. Hned zakašlala, pak začla křičet, nedusila se. Celý další den byla hrozně neklidná, pořád brečela. Mám strach, zda se nějak voda nemohla dostat do plic a způsobit tam případně nějaký otok. Dá se to nějak zjistit?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Malé děti většinou vodu polykají, ale nevdechnou. Polknutí vody s přípravkem na mytí není zdraví škodlivé. Neklid Vašeho dítěte může souviset s něčím jiným. Pokud by dítě vodu vdechlo, mělo by závažnější příznaky. V případě zhoršení zdravotního stavu, nebo budete-li pozorovat něco nezvyklého, navštivte dětského lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Vdechnutí vody při koupání - diskuze


Vdechnutí vody při koupání - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce