Učení na nočník

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak dítě ze začátku naučit na nočník. Malý má 15 měsíců a učíme ho teprve 2 týdny. Buď ale nechce sedět na nočníku a bečí anebo se vůbec nevyčůrá. Jak často ho máme nechat sedět a jak ze začátku na něj, aby to pochopil? Mám dceru, která má 8 let a učila jsem ji tenkrát už v roce. Zvládla to během měsíce, holky jsou asi šikovnější. Má druhá otázka je, zda je v pořádku, že si malý nechce vůbec hrát. Je totiž moc hyperaktivní a nic ho dlouho nebo vůbec nebaví. Mluvím na něj, povídám mu nebo ukazuji nějakou hrací činnost, on se ale ani nepodívá. Nevěnuje tomu pozornost. Nebo se koukne a jde pryč. Nevím, co s tím. Hra na schovku nebo houpání  - to by zase dělal pořád. Jinak pořád lítá a nevím, co by dělal dřív.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

S vysazováním na nočník musíte trpělivě a pomalu. Pokud jste začali až v 15 měsících, je to dost pozdě. Trpělivě vysvětlujte, ukazujte a chvalte dítě. To, že na něm nechce sedět, je u něj asi spojeno s jeho hyperaktivitou. Může to souviset s jeho povahou a také s věkovým obdobím. Doporučuji vitamin skup. B na podporu vyzrávání mozkových funkcí - B komllex 1x1 dražé, nebo pyridoxin 1x1/ tbl. Pokud se hyperaktivita nezklidní, konzultujte s pediatrem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Učení na nočník - diskuze


Učení na nočník - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce