Stolice u kojenců

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na barvu stolice mé dcery. Dcera má dva měsíce a minulý týden se jí barva stolice změnila ze žluté na zelenou. Na internetu jsem se dočetla, že barva stolice může být způsobena nadbytkem konzumace předního mléka při kojení. Vyzkoušela jsem kojit jenom z jednoho prsu, ale dcera byla nevrlá. Kojím z obou prsou, ale barva stolice se nezměnila. Dále jsem se dočetla, že by matka neměla konzumovat mléčné výrobky, citrusové plody, čokoládu atd. Nejím mléčné výrobky a barva stolice je opět žlutá. Chtěla bych se zeptat, zda dcera nemá alergii na laktózu? Je to trvalý stav nebo není?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zelená barva stolice bývá nejčastěji známkou hladové stolice. Pokud jste vysadila mléčné výrobky a stolice se upravila, mohlo by se jednat o alergii na laktozu, stav se po vysazení laktozy může po určité době upravit a po zatížení mlékem u dítěte nemusí dělat problémy.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Stolice u kojenců - diskuze


Stolice u kojenců - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce