Problémy s penisem - syn si tahá za penis

Dobrý den, paní doktorko, mám jeden dotaz. Mám dvouletého syna. Už přes týden se tahá za penis. Nemá ho zduřelý, ani jiný příznak podráždění není znatelný. Vyšetření moči bylo v pořádku. Jeden den měl syn žlutavý výtok, ale pak už nic. Naše paní doktorka malého prohlédla a řekla, že je vše ok, že to byl zřejmě jen mázek z mazové žlázy. Dítko se ale za přirození tahá pořád. Když ho upozorním, ať to nedělá, tvrdí, že ho to bolí. Zřejmě si vymýšlí, ale na druhou stranu bych nerada něco zanedbala. Je nějaká možnost, jak zjistit, jestli skutečně netrpí nějakou kvasinkovou či jinou infekcí.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Kvasinková i jiná infekce by se projevila zarudnutím a otokem penisu. Pokud je vyšetření moči negativní, nemusí to znamenat nějaký zánět.
Chlapečci si často hrají s penisem - dětská onanie - a pocit nedovedou specifikovat, proto udávají bolest. Ale pokud by se jednalo o skutečnou bolest, tak by plakal a s penisem by si nehrál. Penis zkontrolujte, pokud je vše v pořádku, vydržte, stav se zklidní.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Problémy s penisem - syn si tahá za penis - diskuze


Problémy s penisem - syn si tahá za penis - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce