Léčba nočního pomočování

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala na váš názor. Mám dceru - v červenci jí byly 4 roky. Trápí mě její noční počůrávání. Přes den je od 20 měsíců bez pleny a téměř bez nehody. Za to v noci ještě nikdy neměla suchou plenu. Moč i sono ledvin a moč.měchýře jsou v pořádku. Jak jí odnaučit čůrat? Jde to vůbec nebo k tomu musí dozrát? Před měsícem jsem jí přestala na noc dávat plenu a každé 3 hodiny jí budím na čůrání. Má to nějaký efekt nebo jen zbytečně vstávám? Od 17 hodin téměř nepije, než jde spát, tak se vyčůrá. Přes den čůrá pravidelně, přiměřeně k jejímu pití.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dodržujete tzv. enuretický režim, pokud i tento selže, lze nasadit  léčbu, která téměř v 99 % zabírá. Léčba se nasazuje po nefrologickém vyšetření a pod dohledem lékaře nefrologa. Ale mátě ještě šanci, enuretickým režimem lze dosáhnout úspěchu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Léčba nočního pomočování - diskuze


Léčba nočního pomočování - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce