Krev v bradavkách 4.měsíčního kojence

Dobrý den paní doktorko, mám doma 4,5měsíčního chlapečka. Před třemi týdny měl poprvé zašpiněné oblečení od krve v oblasti levé bradavky. To se opakovalo vždy přesně po týdnu. Poté jsem mu na bradavku mírně zmáčka a vytekla tmavá tekutina (barva jako jodová tinktura). Předpokládám, že to byla starší nahromaděná krev. Chtěla bych se zeptat, zda je to normální nebo jste se již s tím někdy dříve setkala a co v takovém případě dělat. Byla jsem u pediatra, nic nenahmatal, ale řekl, že by to mohla být cysta.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Krev na bradavkách kojenců se sporadicky ukazuje, pravděpodobně je to důsledek hormonální situace matky v době kojení - reakce na laktohormon. Doporučuje se nevymačkávat, vstřebá se samo. Pokud by se cysta zvětšovala, je třeba zkontrolovat žlázu ultrazvukem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Krev v bradavkách kojence - diskuze


Krev v bradavkách kojence - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce