Fimóza

Dobrý den, mám ročního chlapečka, jeho pediatrička již odmalička při každé kontrole konstatovala, že má fimózu. Nyní řekla, že pokud se do 18 měsíců stav nezmění, pošle nás na urologii. Znamená to, že bude muset podstoupit nějaký zákrok? Pokud ano, je zákrok ambulantní nebo za hospitalizace? Četla jsem, že se předkožka vyvíjí cca do 3 let, že se s ní nemá nic dělat, nepřetahovat apod., tak proč to doporučení na urologii? Není to předčasné? Nepozoruji žádné potíže, bez zánětů, při močení se pindík trochu nafoukne, ale proud je normální.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Předkožka chlapců může být do 3 let zúžená. Pokud se sama neuvolní, doporučuje se urologická konzultace. Pokud v 18 měsících nelze přetáhnout a neprojevují se problémy spojené se zánětem, doporučuji počkat. I ve vyšším věku dítěte se většina zúžení podaří vyřešit konzervativně, tedy bez chirurgického zákroku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Fimóza - diskuze


Fimóza - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce