Dítě protestně brečí, když jej chci otřít

Dobrý den, mám dvouletého syna, ještě nosíme plínky. Když ho chci otřít mezi nožičkami třeba žínkou nebo vlhčeným ubrouskem spíše ve vrchní oblasti a třísla, nechce se nechat, tak protestně brečí. Byla jsem i u lékaře. Prohmatal ho, prohlídl, kupodivu ani moc neplakal, spíš se mu nelíbilo, že na něj sahá cizí člověk. Lékař nic nenašel, říkal, že to může prostě jen tak zkoušet, že nechce. Mám to dál řešit nebo nechat být? Nerada bych něco zanedbala. Nevím, jestli ho to bolí nebo jestli je mu to třeba jen nepříjemné. Když si ale hrajeme, vůbec mu to nevadí, že na tom hopsá nebo si to jinak mačká.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Podle vyšetření Vašeho lékaře nemá syn patologický nález, může ho třeba žínka nebo vlhčený ubrousek studit, a to se mu nelíbí. Zkuste ho při hygieně sprchovat vlažnou vodou, pokud to situace dovoluje, nebo pokud není zněčištěn stolicí, otírání vynechejte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Dítě protestně brečí, když jej chci otřít - diskuze


Dítě protestně brečí, když jej chci otřít - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce