Červené přirození holčičky

Dobrý den, mám 2letou dcerku, která už skoro půl roku chodí bez plínek. Používáme je pouze na noc. V poslední době si ale stěžuje na bolest v přirození. Nenechá se pořádně umýt a utřít. Ani namazat se nenechá, i když má přirození úplně zarudlé. Používáme mast Bepanthen nebo měsíčkovou mast, potom je druhý den klid, ale takhle to řešíme několikrát týdně. Mám obavy, aby se nejednalo o něco závažnějšího než jen o opruzeniny. Můžete mi, prosím, poradit, jak v takovém případě ošetřovat a co používat, abych dcerku moc netrápila? Hygienu se snažíme dodržovat - utírat po každém čůrání a umývat každý den. Už ani nepoužívám žádná dětská mýdla a pěny, aby jí to náhodou nedráždilo.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je důležité sledovat, co dítě pije. Pokud pije koncentrované a sladké čaje a ovocné šťávy, může být moč velice dráždivá a způsobovat zarudnutí přirození. Doporučuji podávat jenom vodu a nebo vše ředit 1:1 vodou. Pokud bude problém přetrvávat, může to být citlivostí sliznice, doporučuji sedací koupele ve slabém hypermanganu a denní použití Bepanthenu masti, či jiných krémů proti opruzeninám.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Červené přirození holčičky - diskuze


Červené přirození holčičky - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce