3leté dítě nechce na nočník

Dobrý den, posledně jsem se ptala na nočník u skoro 3letého syna... Vyměnila jsem mu nočník a je ochoten na něm posedět, ale nevyčůrá se, odmítá plenu a pokud je nahý, tak ty 3 až 4 hodiny nečůrá, pak si řekne o plenu a po pročůrání nebo pokakání ji hned sundá. Dcera to dělala obdobně, až začala čůrat do nočníku. Můžu ho nějak více motivovat ať čůrá do nočníku? Posazuji ho, chválím, ví, co po něm chci, a stejně uteče.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je nutné trpělivě dítě na nočník vysazovat. Motivujete dítě správně. Možná můžete jako příklad použít starší dceru, ale opatrně, aby se dítě naopak nezačalo na sestru žárlit a na nočníku už vůbec nechtělo sedět. Je to opět o vyzrávání mozkových funkcí, které je individuální. Zvláště u chlapečků se setkávám s pomalejším nácvikem návyků.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

3leté dítě nechce na nočník - diskuze


3leté dítě nechce na nočník - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce