Co dělat, je-li dítě nadměrně vzteklé?

Můj 20měsíční syn se stále vzteká. Kvůli každé i té nejmenší hlouposti se vztekne takovým způsobem, že lehne na zem, začne kopat mlátit ručičkama a někdy i hlavou o zem či zeď. Někdy úplně zfialoví a přestane dýchat. Většinou jsou to záchvaty opravdu kvůli hlouposti a někdy i bezdůvodně. Stačí, aby se mu cokoli znelíbilo a už leží na zemi a řve. Je schopný takto řvát i hodinu v kuse, toto provádí skoro celý den až na pár světlých chvilek. Mám z něj trochu pocit, že sám neví co chce, něco chce a ani neví co a je nespokojený. Také méně jí, protože jak pořád řve není schopný jíst, poté má hlad a zase kvůli tomu řve, je to začarovaný kruh. Mohla by jste mi prosím poradit jak v těchto vyhrocených situacích postupovat? Zkoušela jsem: posprchovat studenou sprchou, nechat ležet bez povšimnutí, dát do pokojíku, do postýlky, vyhovět mu, pevně semknout, mluvit uklidňujícím hlasem, řvát naštvaným hlasem :) A vůbec nic nepomáhá. Je vůbec rada jak s ním přežít den?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je to období dětského negativismu a souvisí s vývojem mozkových funkcí. Terapie pevným objetím bývá dost účinná, přidejte vitamín skupiny B - podppruje vyzrávání mozku, např. B komplex 1x1 dražé. Pokud bude vše bez efektu, doporučuje se neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vzteklé dítě - diskuze


Vzteklé dítě - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce