Vtáčení špiček dovnitř u 2letého dítěte

Náš 2letý syn stále vtáčí při chůzi špičky dovnitř, občas i chodí po špičkách. Ortoped to nechce řešit, že se to časem srovná, dokonce nám i odmítl nechat udělat speciální ortézky na spaní v noci, přestože bychom si je uhradili. Myslíte, že by mohl pomoci neurolog nebo trvat na ortézkách. Syn často padá, protože si zakopává o špičky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zkuste požádat o neurologické vyšetření, možná by pomohla rehabilitace. Jste-li z Brna, zkuste se obrátit na paní Mgr. Kamilu Vorlovou, kontakt je v redakci BOL.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vtáčení špiček dovnitř u 2letého dítěte - diskuze


Vtáčení špiček dovnitř u 2letého dítěte - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívá v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Dobrý den, krvácení uprostřed menstruačního cyklu může být považováno za ovulační, ale to by rozhodně nemělo trvat 11 dní. Může se jednat o nějakou hormonální nevyrovnanost - někdy se to tak stává. Pokud je vyloučeno těhotenství, pak bych asi počkala - krvácení zřejmě zanedlouho ustane, pokud není silné a uvidíte, jak bude vypadat další cyklus. Nic vážného by to být ale nemělo.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce