Separace dítěte od matky v nemocnici

Dobrý den, velice by mě zajímal váš názor na separaci dítěte od matky v nemocnici a jeho možné důsledky. Když prostě nemocnice neumožňuje, aby matka, popřípadě jiný příbuzný, které dítě důvěrně zná, byl hospitalizovan s dítětem. Nebo různá vyšetření, ať se už jedná o odběry krve v porodnici nebo vyšetření kyčlí, kdy novorozence mamince prostě vezmou a odnesou ho na vyšetření a pak ho mamince vrátí zpátky, popřípadě separace nedonošenců, kdy nedonošenec musí ze zdravotních důvodů někdy i několik týdnů, nebo měsíců trávit v inkubátoru a maminka si ho nesmí ani pohladit. Je to opravdu nezbytně nutné?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Někdy je separace dítěte nutná i vhodná, mnohdy neklidné děti v přítomnosti rodičů, pokud jsou samotné, hospitalizaci a zákroky snášejí mnohem lépe, přesvědčila jsem se o tom mnohdy i u obligátních krevních odběrů v ordinaci. Každé dítě odloučení od rodičů snáší jinak. Některé velmi dobře, jiné špatně, může to u nich vyvolat pocit osamění a ztráty rodičů. Proto v  poslední době všechny nemocnice, pokud jim to prostoty a kapacita míst dovoluje, hospitalizují s dětmi matky nebo někoho blízkého. Co se týče nedonošenců, je to nemožné z provozních důvodů, aby na specializovaném oddělení celých 24 hodin pobývala matka. Rodičům je umožněn pobyt v době k tomu vyhrazené - myslím, že není oddělení, kde by to nebylo možné, pokud matky kojí, tak docházejí ke kojení.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Separace dítěte od matky v nemocnici - diskuze


Separace dítěte od matky v nemocnici - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce