Sahání na genitálie, pomočování 3letého dítěte

3letá dcera si již rok sahá neustále na prdelku (zepředu či zezadu), nejčastěji při usínání či při sledování televize, ale občas i jindy. Nemohu ji to odnaučit. Vysvětluji jíž, že se to nedělá a že jí smrdí ručička (strká ji pak i do pusy). Nic ale nepomáhá. Nebo ji pošlu do pokojíčku, že se na ni nechci dívat. Mám se nějak znepokojovat a začít to řešit s lékařem (psychologem)?

Druhý problém začal v únoru, kdy se po nastydnutí začala počůrávát. Po vyléčení počůrávání však stále trvá, tedy jen noční (při poledním spaní se si dojde na záchod a tudíž se jí při hodinovém spaní již čůrat nechce a tak se nepočůrá). Museli jsme se tak po půl roce bez plín k plínám vrátit. Bohužel jsme ale zjistili, že se počůrá, i když ještě nespí, prostě se vyčůrá do postele a v klidu v tom leží. Anebo se v noci na čůrání prostě nevzbudí. Jak mám řešit to, že se při usínání vyčůrá do postele, i když ještě nespí a nočník má v pokojíčku připravený?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dotaz jsme zaslali k vyjádření názoru psycholožky.

Z pohledu pediatra je sahání dětí na genitál časté. Jedná se o podobu dětské onanie, která sama časem přejde. Jemné korigování činnosti dítěte je na místě. Doporučuji vyšetření moče k vyloučení zánětu, nebo přítomných baktérií v močovém traktu, které, aniž by se zánět projevil, mohou pomočování způsobit. Pokud bude vše negativní, doporučuji vyšetření urologem nebo nefrologem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Sahání na genitálie, pomočování 3letého dítěte - diskuze


Sahání na genitálie, pomočování 3letého dítěte - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce