Roční syn neumí základní slova, např. pápá

Dobrý den, paní doktorko, mám syna, kterému teď bude 30.9.2011 rok. Pohybově je na tom, řekla bych, celkem dobře - leze po čtyřech, sedí, chodí okolo nábytku. Jen co se týče rozumových schopností si nevím rady. Neumí pápá, ani paci paci, nic. Nezajímá ho to, nebo neví a to i přesto, že se mu pořád a ráda věnuji. Přijde mi, že některým věcem moc nerozumí, ale už by asi měl. Chtěla bych Vás moc poprosit o radu či názor, zda není důvod ke znepokojení a zda je to normální? Děkuji moc.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Jsou děti, které tyto věci dělají později, než je podle tabulek a neznamená to opoždění vývoje. Stimulujte syna dále, pro podporu vývoje mozkových funkcí lze dopručit B vitamín - Pyridoxin 1/2 tbl 1x denně.

dopručit B vitamin - Pyridoxin 1/2 tbl 1xdennJsou děti, které tyto věci dělají později, než je podle tabulek a neznamená toopoždění vývoje.Stimulujte syna dále, pro podporu vývoje mozkových funkcí lzedopručit B vitamin - Pyridoxin 1/2 tbl 1xdenn
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Rozumové schopnosti ročního dítěte - diskuze


Rozumové schopnosti ročního dítěte - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce