Přibírání dítěte

Dobrý den paní doktorko, mám dotaz ohledně přibírání synka. Je mu 8 a půl měsíce, váží 7,5 kg. Zdá se mi, že přibírá málo, cca 250 g měsíčně. Je ale spokojený, směje se, hraje si. Dostat do něj nějaké jídlo je horor, ale většinou se mi podaří, aby snědl alespoň půl porce. Mléčná kaše mu ale chutná, tak když nesní zeleninku, udělám mu kaši. Zatím nemá zoubky a v posledních dnech je trochu plačtivý, tak si myslím, že už se mu klubou. Má i trochu průjem. Mám jeho váhu řešit, nebo to zbytečně přeháním?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Od 6 měsíců už děti nemusí mít váhové přírůstky 150 - 200 g týdně, mají více pohybu. Obecně stačí, pokud v 6 měsících zdvojnásobí porodní váhu a v roce ztrojnásobí. Pokud se dobře vyvíjí a pohyb je v toleranci věku, není třeba nic řešit. Nenahrazujte zeleninový příkrm kaší, dítě si na to zvykne a zeleninu začne odmítat, spíše doporučuji nabídnout zeleninu i místo kaše večer a potom dodat kaši, aby nemělo hlad v noci.
Neklid může být způsoben prořezáváním zubů.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Přibírání dítěte - diskuze


Přibírání dítěte - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce