Placatá hlavička, otáčení na jednu stranu

Máme 3,5měsíční dceru, která stále otáčí hlavičku pouze na jednu stranu. Přes den ji vždy otočím v postýlce a i hračky jí dávám na tu správnou stranu a když jde večer spát, zase ji otočí zpět. To samé dělá v poloze na bříšku a také když ji nosíme na rukou. Hlavičku má už z té jedné strany placatou. Poraďte mi, prosím, co mám ještě zkusit a zda se tvar hlavičky ještě srovná.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pro miminka je možné k udržení správné polohy hlavičky použít Panda polštářek. K polohování slouží také nejrůznější molitanové válečky. Placatá hlavička se vyskytuje u malých dětí často, je však potřeba vyšetřit, zda není zkrácen kývač hlavy na některé straně. Požádejte o vyšetření Vaši dětskou lékařku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Placatá hlavička, otáčení na jednu stranu - diskuze


Placatá hlavička, otáčení na jednu stranu - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce