Pláč při koupání

Asi před měsícem se dcerce, 15 měsíců, objevil atopický ekzém. Na doporučení kožní lékařky jsme týden nekoupali a posléze 1-2x týdně. Nyní se již ekzém zklidnil, ale dcerka zcela odmítá koupání. Dříve byla zvyklá se koupat denně a doslova si vodu užívala. Nyní už při pohledu na vanu s vodou strašlivě pláče, je to pro ni velmi stresující. Můžete mi, prosím, přispět drobnou radou, jak z toho bludného kruhu ven?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zkuste pátrat po příčině, která takto náhle způsobila strach dítěte z koupání. Popř. zkuste zpočátku pouze dítě sprchovat, můžete mu zkusit nechat držet hadici, děti většinou baví. Zkrátka bych zapojila do večerního rituálu více hry, dítě může sledovat, jak voda stříká, odtéká, můžete do vany umístit mlýnek na vodu apod.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Pláč při koupání - diskuze


Pláč při koupání - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce