Neobvyklé lezení ročního dítěte

Dobrý den, mám dotaz týkající se lezení mé roční dcery. Nejprve se naučila normálně lézt po čtyřech. Ale časem, když už uměla i sedět, tak měla při lezení nutkání něco držet v ruce a vytvořila si speciální druh "lezení", při kterém má jednu nohu pokrčenou v koleni a ploskou na zemi a na druhé si sedí. Pokrčenou nohu posouvá vpřed a tou druhou se jakoby odstrkuje a jednou rukou se přidržuje země a tu druhou má právě volnou k uchopování hraček. Nejdřív mi to nijak nevadilo, ale teď už leze zásadně takto, i když v ruce nic nemá. Máme doma všude parkety, takže tento pohyb je pro ni pohodlný a ani si při něm (narozdíl od lezení po kolenou) nedělá modřiny. Když jsme někde, kde je koberec, tak jí to jde hůř a tak občas popoleze klasicky, ale nejprve vždy volí ten svůj zaběhlý způsob lezení. Chci se jen zeptat, zda to mám kvůli páteři nějak řešit, protože leze vždy stejnou nohou a tak je ten pohyb velmi jednostranný, nebo to už mám nechat být, protože začíná dělat první nesmělé krůčky a snad už jí nebude trvat dlouho a začne normálně chodit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud se dítě postavilo a začíná chodit, lezení bych již neřešila. Váš dotaz zašleme ještě k posouzení fyzioterapeutce.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Neobvyklé lezení ročního dítěte - diskuze


Neobvyklé lezení ročního dítěte - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce