Nedorostlá jadýrka v kyčlích - léčba

Dobrý den, mám pětiměsíční miminko, které dle ortopeda nemá ještě dorostlá jadýrka v kyčlích. Jeden známý a zkušený bylinkář (nechci ho zde jmenovat) mi poradil Vigantol - kromě jedné kapky denně per os ještě mazat kapičkami kyčle a blízké okolí, že s tím mají výborné zkušenosti. Nemůžu takto dítě předávkovat vitamínem D? On tvrdí, že určitě ne. Ale zajímal by mě váš názor.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

S tímto přístupem nemám zkušenosti, většinou stačí podávání ústy, pokud by dítě potřebovalo vyšší dávku, ortoped by vám ji doporučil.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Nedorostlá jadýrka v kyčlích - léčba - diskuze


Nedorostlá jadýrka v kyčlích - léčba - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce