Masturbace 2leté holčičky

Dobrý den, mám 2letou dceru, která již tak půl roku "masturbuje". Vždy když jsem v dohledu, lehne si na bříško, pokrčí nohy, strčí si tam ručičky a opravdu se normálně pohybuje. Teď to nově začala dělat již i na zádech. Dokonce jsem ji přistihla, jak to dělá i v noci ve spánku. Vůbec o tom ale neví, protože jí ručičky vytáhnu a ona normalně spí. Je to normalní, že to holčičky dělají? Napomínání, vysvětlování, nic nezabírá. Přejde ji to někdy?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Masturbace malých dětí je běžná a častá. Vysvětlováním nic nedocílíte, nerozumí tomu, pouze dospělý má tuto činnost výchovou zažitou jako negativum. Po určité době se situace zklidní. Zkuste přes den odvést od tohoto pozornost hrou nebo jinou činností.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Masturbace 2leté holčičky - diskuze


Masturbace 2leté holčičky - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce