Křeče u dítěte a dávkování hořčíku

Mám 3letou dceru s lehkou formou DMO. Nevím, jestli to může být dáno touto diagnózou, ale dcera  dlouhodobě trpí krečemi v nohou, hlavně v noci, ve spánku. Naše dětská lékařka doporučila dávat dětské vitamíny s obsahem hořčíku - ty jsme ale našli jen s obsahem asi 2% DDD. Dávám jí tedy 1/4 z 500 mg hořčíkové tablety. Doporučila byste uvedené dávkování i dlouhodobě? Máme jí spolu s hořčíkem dávat i něco jiného?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách - jsou to růstové bolesti. K hořčíku je dobré dodávat vápník a vitamín D - postačí dávka v běžném dětském multivitamínu. Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.

V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách   - jsou to
růstové bolesti,k hořčíku je dobré dodávat vápník a D vitamin - postačí dávka v
běžném dětském multivitaminu.Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.V tomto věku a na jaře mají děti často křeče v dolních končetinách   - jsou torůstové bolesti,k hořčíku je dobré dodávat vápník a D vitamin - postačí dávka vběžném dětském multivitaminu.Pokud jsou bolesti silné, podejte nárazově Paralen.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Křeče u dítěte a dávkování hořčíku - diskuze


Křeče u dítěte a dávkování hořčíku - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce