Hypotonie

Dobrý den, máme chlapečka 6 měsíců. Lékařka nám do zdravotního průkazu napsala do odchylek hypotonie, s tím, že v osmi měsících se uvidí. Mohla byste mi vysvětlit, co to vlastně je a co s tím můžeme udělat? Děkuji.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Hypotonie je stav svalstva, kdy dítě k danému věku - u vás v 6 měsících - líně pase koně, kutálí se se málo, přitahuje se málo. Doporučuji nečekat a požádat o rehabilitační nebo neurologické vyšetření. Jste-li z Brna nebo blízkého okolí, můžeme Vám doporučit p. Mgr. Kamilu Vorlovou: http://www.detska-rehabilitace.cz/.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Hypotonie - diskuze


Hypotonie - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce