Jak se pozná hyperaktivita?

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala, jak poznám, že můj 3letý syn je hyperaktivní? Je živý, neposedí, nerad uklízí, moc se mu nechce poslouchat, občas je trochu agresivní. Pokud myslíte, že je hyperaktivní, prosím poraďte, co s tím. Děkuji

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji kontaktovat obvodního dětského lékaře, který posoudí chování dítěte a zváží návštěvu specialisty. Jak to maminka popisuje, takto se běžně chovají děti v tomto věku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Hyperaktivita - diskuze


Hyperaktivita - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce