Chůze - špičky dává dovnitř

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych moc poradit, mám syna, jsou mu 2 roky a 4 měsíce. Chodit sám začal už v 11 měsících, ale na nožičkách a za ruce chodil už od 8 měsíců. Ale už nějak od toho roku, nebo roku a půl, když chodí, tak stále dává špičky dovnitř. Myslela jsem si, že to časem bude lepší, ale stále není. Dokonce občas brkne, nevím, jestli z toho nebo z jiného důvodu, třeba že opravdu zabrkne...? Od roka a půl se snažím doma, i ve školce, aby měl sandálky na doma obráceně, jak mi radila naše paní doktorka, ale i přesto mám pocit, že to nepomáhá. Moc prosím o radu, jak postupovat, zda vyčkat a do kdy nebo co dál...? Nerada bych něco zanedbala. Bez plínky je ve dne od dvou let , takže tak 4 měsíce.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučujeme vyšetření dětského fyzioterapeuta a ortopeda. V Brně můžeme doporučit fyzioterapeutku paní Mgr. Vorlovou, se kterou spolupracujeme.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Chůze - špičky dává dovnitř - diskuze


Chůze - špičky dává dovnitř - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce