3leté dítě stále nemluví

Je normální, že skoro 3leté dítě stále nemluví? Rozumí všemu a domluví se beze slov, umí naznačit vše, co potřebuje, co ho zajímá.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Ve 3 letech by již dítě mělo mluvit v jednoduchých větách. Někdy je nemluvení způsobeno pohodlností dítěte, např. rodič vše za dítě odpoví, nebo, jak je Váš případ, dítě vidí, že si rodič poradí i s neverbální komunikací, tak jej nic k mluvení nestimuluje. Je důležité, jak se chová v kolektivu dětí, zda se domluví také neverbálně. Určitě by bylo vhodné co nejdřívější vyšetření logopedem a neurologem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

3leté dítě stále nemluví - diskuze


3leté dítě stále nemluví - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce