5měsíční holčička je stále unavená

Mám holčičku 5 měsíců. Je narozena o 6 týdnů dříve. Kvůli anémii bere železo. Zdá se mi stále unavená. Hodinu si hraje a pak si začne mnout oči, spí a pak si znovu hodinu hraje a pak dvě hodiny spí. Usíná těžko a vzteká se u toho. Před den málo jí a dohání to v noci. Před den kojím po 2 hodinách. Vždy část vyzvrací. V noci cca každé 3 - 4 hodiny. Nevím, jestli ji nekojím moc často a jestli je tak častý spánek v pořádku.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dříve narozené děti mají vyšší potřebu spánku, nechte ji spát, jak si žádá. Kojení nechejte podle chuti. Ublinkávání bývá časté, po zavedení zeleninivého příkrmu se zklidní.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

5měsíční holčička je stále unavená - diskuze


5měsíční holčička je stále unavená - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce