Probouzení ročního dítěte

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Mám roční dcerku, která od konce šestinedělí až do 10. měsíce spala celou noc bez probuzení. Nyní to ale vypadá tak, že se probouzí 2x - 6x za noc. Někdy jí stačí jen pohlazení a zase usne, ale stává se, že tak dvakrát za noc vyžaduje mléko (je na UM). Za noc je tedy schopna vypít až 300 ml mléka. Přes den jí 6x, nemá problém téměř s žádným jídlem, vše jí chutná, a jí myslím běžné porce ročního dítěte. Snažíme se jí dělat jídelníček pestrý, aby měla dostatek všech potřebných látek. Přes den si chodí poslední dva týdny lehnout už jen jednou. Jinak, co se týče zubů, tak v průběhu doby, co se toto děje, jí zuby rostly, ale probouzí se i v době, kdy se žádné zuby ven neklubaly. V čem myslíte, že může být problém s nočním vstáváním? Můžete mi poradit, co s tím? Předem Vám děkuji za odpověď a přeji pěkný podzimní den.

Odpověď

Jedná se o přechodné období, kdy děti tolik spánku během dne nepotřebují. To, co prožívají během dne, se jim přehrává v mozku v noci, a těmito vjemy se budí. Doporučuje se podávání B vitamínu k vyzrávání mozkových funkcí. Vaše 2 noční dávky mléka lze ponechat. Postupně jednu dávku zkuste vyměnit za čaj a potom úplně odstranit. Noční buzení by do 1 roku věku dítěte mělo ustat.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Probouzení ročního dítěte - diskuze


Probouzení ročního dítěte - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce