Pauzy mezi dechy u dítěte ve spánku

Máme 10měsíční holčičku narozenou v 36. týdnu akutním císařem. Kolem krčku měla omotanou pupeční šňůru a 2x do 3 měsíců měla v dýchání apnoické pauzy. Teď se občas stane, že má ve spánku dýchání podobné tomu, jako když po dlouhém pláči nemůže popadnout dech a vzlykání. Může to být SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců)? Jak staré dítě je tímto ohroženo? Vždy se pak probudí s pláčem. Co mám dělat? Vzbudit ji?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Nebezpečné jsou apnoické pauzy do 3 měsíců věku, proto se doporučuje u těchto dětí pořízení monitoru dechu. Od 3 měsíců může mít dítě ve spánku i delší pauzu mezi dechy, nemusí již znamenat nebezpečí, ale pro Váš klid můžete monitor dechu používat dále. Starší dítě již nemusíte budit, stačit zklidnit pochováním. Pokud se stavy opakují, doporučuji vyšetření a konzultaci dětského neurologa.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Pauzy mezi dechy u dítěte ve spánku - diskuze


Pauzy mezi dechy u dítěte ve spánku - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce