Odpolední spánek, vztekání

Chtěla bych se zeptat, zda souvisí vztekání s nespavostí. Můj dvouletý syn odmítá v poledne spát. Vstává ráno okolo sedmé hodiny a chodí spát večer v 19 hodin. Mezitím řádí. Začal se hrozně vztekat. Je možné, že by to bylo i tím, že jsme vyměnili malou postýlku za velkou postel? A ještě mám jeden dotaz. Nechce nám moc jíst chléb namazaný čímkoliv (ani rohlíky, pouze suché). Poradila byste nám, jak ho nalákat, aby začal více jíst? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dvouleté dítě již nemusí po obědě spát. Vztek může mít různé příčiny - takže i změna postýlky, ale na velkou postel si musí přivyknout.
Děti často preferují suché pečivo, nabídnětě k tomu kousek tvrdého sýra, plátek šunky, nebo rozmíchaný tvaroh lžičkou. Zkuste, co se mu bude líbit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Odpolední spánek, vztekání - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce