Odpolední spánek, vztekání

Chtěla bych se zeptat, zda souvisí vztekání s nespavostí. Můj dvouletý syn odmítá v poledne spát. Vstává ráno okolo sedmé hodiny a chodí spát večer v 19 hodin. Mezitím řádí. Začal se hrozně vztekat. Je možné, že by to bylo i tím, že jsme vyměnili malou postýlku za velkou postel? A ještě mám jeden dotaz. Nechce nám moc jíst chléb namazaný čímkoliv (ani rohlíky, pouze suché). Poradila byste nám, jak ho nalákat, aby začal více jíst? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dvouleté dítě již nemusí po obědě spát. Vztek může mít různé příčiny - takže i změna postýlky, ale na velkou postel si musí přivyknout.
Děti často preferují suché pečivo, nabídnětě k tomu kousek tvrdého sýra, plátek šunky, nebo rozmíchaný tvaroh lžičkou. Zkuste, co se mu bude líbit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Odpolední spánek, vztekání - diskuze


Odpolední spánek, vztekání - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce