Noční děsy, noční buzení na mléko

Dobrý den, dcera trpí nočními děsy. Naše paní doktorka nám napsala sedalii a ta zabírá, v noci už se dcera tolik nebudí. Chci se zeptat, učinkují kapičky na stálo nebo jen po dobu podávání? Pak bych se chtěla zeptat na dceru, je jí 11 měsíců a ze zdravotních důvodů jsem ji musela odstavit. V noci se mi budí 3 krát na jídlo. Půjdu si lehnout do nemocnice a k malé bude vstávat manžel, je možné nějakým způsobem odnaučit dítě na mlíko. U první dcery to šlo samo, ale druhá dcera dělá strašné scény.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Sedalii lze podávat dlouhodobě, cca 6 měsíců. Zklidňuje dítě a to by mělo přetrvat i po vysazení. Pokud by problém přetrvával i po vysazení, doporučuji neurologické vyšetření. V 11 měsících lze dítěti večer na noc nabídnout kaši, která dítě zasytí natolik, že v noci již budí na mléko maximálně 1x nebo 2x.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Noční děsy, noční buzení na mléko - diskuze


Noční děsy, noční buzení na mléko - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | dnes, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce