Noční děsy u 22měsíčního dítěte

Dobrý den, můj 22měsíční syn trpí nočními děsy, několikrát za noc ze spánku začně šíleně řvát a není k utišení. Jak mu mohu pomoci?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V tomto věku bývají noční děsy časté. Souvisí to s vývojovou fází mozkové tkáně. Děti senzitivně vnímají veškeré dění během dne a v noci se jim v mozku vše "přehrává" a prožívají ve spánku opětovně své denní zážitky. Doporučuje se dítě nebudit, ale zklidnit pochováním a klidným slovem. Pokud nepomáhá, probudit a zklidnit. Dítě si většinou ani po následném probuzení nic nepamatuje. Lze podávat Pyridoxim - vitamín ze skupiny B, nebo B-komplex.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Noční děsy - diskuze


Noční děsy - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce