Noční buzení 10měsíčního dítěte

Dobrý den, prosím o radu, 10měs. dítě se mi v noci budí každé 3-4 hodiny. Dostane 150 ml UM, někdy to ani nevypije a usne a po 3 hodinách je vzhůru znova. Je možné ji nějak přeučit, aby se vzbudila třeba jen jednou za noc?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Od 10. měsíce by dítě mělo spát celou noc, maximálně se má budit na mléko 1 - 2x za noc. Na noc by večer mohlo dostat kaši, aby se nasytilo. Výjimkou je období růstu zubů - to jsou děti v noci velmi neklidné a nezbývá, než období trpělivě překlenout.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Noční buzení 10měsíčního dítěte - diskuze


Noční buzení 10měsíčního dítěte - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce