Neklidný spánek

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je normální, když 20měsíční dítě každou noc brečí a budí se, třeba i 10x v průběhu noci. Spí sama ve svém pokoji už od 8 měsíců, tento stav trvá posledního půl roku. Máme 4 měsíční miminko a tak je to značně náročné, i když menší spí klidně celou noc, starší se pořád budí. Je lehce hyperaktivní, ale tím víc by měla být unavená. Máme zavedený denní režim, pořád stejný a ani přírůstek do rodiny by ji neměl moc vykolejit, partner je většinu času doma a tak se jí věnujeme stále stejně, skoro. Moc děkuji za odpověď a radu, zda to lze nějak ovlivnit.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Neklidný spánek bývá dlouhodobě často u dětí s náznaky hyperaktivity. Pokud nemají nasazenu dlouhodobou léčbu od neurologa, tak se v noci projevují. Doporučuji podávání B komplexu, 1x denně 1 dražé, nebo ke zklidnění Sedalia sirup.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Neklidný spánek - diskuze


Neklidný spánek - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce