Dítě se v noci příliš často budí

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je vůbec možné, že by 6měsíční mimčo spalo celou noc bez jediného probuzení. Malý se mi budí snad 15x za noc - respektive kňourá, cuká sebou, plive dudlík a pak bulí že ho nemá ... Ale bez jídla vydrží, stačí vždy pohladit, dát dudana a je to v pořádku, ale za půl hoďky znova. Už skoro nespím, protože mi trvá než zaberu a pokaždé když už zabírám, tak začne kňourat. Nevím, jestli to taky není mnou - mám pocit, že mám tak citlivý sluch, že se hned otáčím k němu, jakmile se začne vrtět. Když byl malý, špatně papal, takže jsem si ho vzala do postele a od té doby tam je, nyní jsem začala trénovat postýlku, ale za týden dostal šestou nemoc, takže je zas u mě. A v postýlce se budí ještě častěji. Ačkoliv v posteli necestuje, v postýlce ano a každou chvíli se bouchá hlavičkou o žbrdlinky (i když tam je ochr. mantinel).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě v 6 měsících může spát klidně celou noc. Neklid může být způsobený mnoha příčinami, např. prořezáváním zubů, bolestmi břicha, hladem atd. Je špatně, že máte dítě u sebe v posteli, bude si Vám těžko zvykat na postýlku, ale není zbytí, jinak s Vámi totiž bude Vaše miminko spát do 15 let. Doporučuji přidat Pyridoxin na zklidnění 1x denně 1 tbl, ale pokud neklid přetrvává, konzultujte s dětskou lékařkou a pokuste se hledat chybu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Dítě se v noci příliš často budí - diskuze


Dítě se v noci příliš často budí - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce